Frezy Nasadzane Walcowe 

Prezentowane w tej kategorii frezy nasadzane walcowe przeznaczone są do prac obróbczych na płaszczyznach – posiadają one ostrza na powierzchni walcowej.

.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Frezy nasadzane do metalu

Wykonane ze stali szybkotnącej, stanowią solidne narzędzia, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz pozwalające na długotrwałe użytkowanie. Do ich wykorzystania niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego trzpienia, na którym frezy zostają umieszczone. Dzięki zróżnicowaniu dostępnych frezów, mogą one zostać użyte do rozmaitych działań obróbczych. Chcąc przeprowadzić obróbkę zgrubną, niekoniecznie precyzyjną, warto wybrać frezy o mniejszej ilości ostrzy. Z kolei w pracach, w których ważna jest dokładność i wykańczane są detale, lepiej zastosować frezy nasadzane walcowe z większą ilością ostrzy.

Bez względu na rodzaj wybranych frezów, warto pamiętać, jak ważna jest jakość ich wykonania – bez wątpienia wpływa ona na skuteczność podejmowanych prac, jak również satysfakcję z wykonanej obróbki. Frezy nasadzane walcowe posiadają specjalnie wyprofilowane krawędzie, umożliwiające frezowanie bokiem powierzchni płaskich. Dzięki pochyleniu krawędzi, siły osiowe zostają zniesione, a drgania zmniejszone.

Frezy te z pewnością odnajdą zastosowanie w pracy profesjonalistów, doceniających solidność i wytrzymałość narzędzi, jak również ich skuteczność.

Zwiń