Frezy Trzpieniowe Palcowe NFPg DIN 327 

Frezy Trzpieniowe Palcowe NFPg DIN 327 do rowków na wpusty, prawotnące.

.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 55 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 55 elementów

Oferowane frezy palcowe dwupiórowe

Frezy palcowe 2 ostrzowe są to podstawowe narzędzia, które jako pierwsze znajdują się na wyposażeniu każdej narzędziowni. Są narzędziami bardzoo uniwersalnymi ponieważ swoje zastosowanie znajdują zarówno we frezarkach jak i tokarkach a nawet i wiertarkach pionowych i zwykłych. Frez palcowe dwupiórowe posiadają tylko chwyt walcowy a ich wymiary opisane są przez normę polską PN o nazwie NFPg ale również przez normą niemiecką DIN 327.

Zamawiając frez w tej normie i określonej średnicy możemy mieć pewność jakie narzędzie (wymiarowo) otrzymamy. Frezy te występują w kilku wariantach wykonania, jako: frezy o czole prostym, frezy promieniowe. Frezy promieniowe również są dwu ostrzowe ale ich promień jest dokładnie połową średnicy freza czyli R=2*D. Frezy promieniowe dwupiórowe również mają możliwość frezowania zarówno bocznego jak i czołowego. Frezy DIN 327 posiadają bardzo charakterystyczną cechę jeśli chodzi o ostrza. W celu zmniejszenia obciążenia w czasie skrawania ale również w celu zwiększenia stabilności obróbki stosuję się ostrza niesymetryczne. Jest to rowiązanie nieco droższe w procesie produkcji ale daję bardzo dobre efekty w postaci zwiększonej żywotności narzędzia. Frezy te przeznaczone są do wykonywania rowków na wpusty przy wielokrotnym przejściu obróbkowym narzędzia. Mogą tą pracę wykonywać bez uprzedniej operacji wiercenia w materiale. Mogą zagłębiać się w pełnym materiale całkowicie pionowo.

Frezy palcowe dwupiórowe występują w dwóch odmianach wykonanyia, ze stali szybkotnącej HSS,  oraz ze stali szybkotnącej kobaltowej HSSE (z dodatkiem 5% kobaltu) lub ze stali szybkotnącej proszkowej HSSE PM. Frezy HSS mają możliwość obróbki materiałów do 35 HRC, stal szybkotnąca kobaltowa do max. 37HRC w tym również stal nierdzewną oraz żeliwo. Natomiast frezy ze stali proszkowej HSSEPM mogą frezować w materiałach aż do 40 HRC, dodatkowo stosunkowo dobrze znoszą drgania maszyn jeśli takowe wystęują. Oferta sklepu artykułytechniczne.pl obejmuje szeroki asortyment narzędzi skrawających przeznaczonych zarówno do mniejszych warsztatów, jak i dużych firm zajmujących się obróbką skrawaniem. Proponujemy narzędzia jak frezy palcowe dwupiórowe znanych i renomowanych producentów, od lat zajmujących się dostarczaniem trwałych i odpornych na uszkodzenia narzędzi. Wszystkie proponowane przez nas narzędzia do obróbki, zostały wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów gwarantujących precyzję skrawania, niezawodność i odporność na trudne warunki.

Zwiń