Wiertła do Metalu NWKa DIN 338 

W tej kategorii prezentujemy Państwu wiertła do metalu wykonane według norny DIN 338 NWKa. Są to wiertła przeznaczone do wiercenia w pełnym materiale jak i do powiększania otworów.

.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 347 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 347 elementów

Rodzaje wierteł do metalu NWKa DIN 338

Wiertła zbudowane są z uchwytu walcowego oraz części roboczej zakończonej wierzchołkiem 118 stopni bądź 120 stopni. Ich wymiary takie jak długość całkowita i długość części roboczej określone są normami DIN 338 ( z niemieckiego Deutsches Institut fur Normung ) oraz normą polską PN NWKa. Wiertła te produkowane są metodą walcowania oraz rzadziej frezowania. Wiertła uzyskiwane metodą walcowania są najbardziej powszechnymi wiertłami w codziennym użyciu. Używane są do wiertarek ręcznych, wiertarek pionowych jak i we frezarkach i tokarkach. Są niezbędnym narzędziem przy każdej obróbce skrawaniem. Wiertła do metalu DIN 338 występują wersji ze stali szybkotnącej HSS ( z angielskiego high speed steel ), posiadają one twardość 62 HRC i mają możliwość pracy w materiałach o twardości do 35 HRC. Możliwa jest obróbka stali konstrukcyjne oraz staliwa do wytrzymałości na rozciąganie Rm>800 MPa. Istnieją również wiertła w wykonaniu kobaltowym HSSE o oznaczeniu INOX, co mówi o tym, że wiertła możemy stosować w materiałach jak stal nierdzewna oraz materiały jak Hardox 400 i Hardox 500. Wiertła do stali nierdzewnej Inox posiadają kąt wierzchołkowy 120 stopni, który sprawia że można nimi wiercić nie tylko w metalu, stali, stalach nierdzewnych ale i materiałach nieżelaznych takich jak aluminium. Wiertła z chwytem walcowym występują standardowo w średnicach od fi 0,1 mm do fi 20 mm. Aby ułatwić montaż wierteł w uchwytach wiertarskich, wiertła o średnicy powyżej fi 13 mm posiadają przetoczenia na chwycie na fi 13 mm. W naszej ofercie znajdą Państwu również uchwyty wiertarskie pasujące idealnie do oferowanych przez nas wierteł. Oferowany w naszym sklepie asortyment cechuje się wysoką jakością i solidnością produkcji, co sprzyja długotrwałemu użytkowaniu i satysfakcji. Zaplecze narzędziowe każdego profesjonalisty powinno bazować na sprawdzonych i rzetelnych rozwiązaniach – nasze wiertła NWKa to gwarancja jakości i skuteczności podejmowanych działań obróbczych.

Charakterystyka wierteł kobaltowych stali nierdzewnej Inox

Każde wiertło NWKa wykonane zostało z szybkotnącej stali HSS, niektóre uzupełnione są domieszką kobaltu HSSE - zapewnia to długą żywotność i odporność narzędzi oraz umożliwia precyzyjną obróbkę. Wiercenie głębokich otworów o pożądanej średnicy staje się możliwe i proste, dzięki wiertłom o zróżnicowanych parametrach. Prezentowane wiertła NWKa przeznaczone są do obróbki stali nierdzewnej oraz stali wyjątkowo trudnej w obróbce i żeliwa. To nieodzowne narzędzia, które powinny znaleźć się w zaopatrzeniu każdego profesjonalisty.

Zwiń