Uchwyty Wiertarskie 

W tym dziale znajdą Państwo uchwyt wiertarski samozaciskowy, uchwyt wiertarski na stożek Morse'a oraz uchwyt wiertarski kluczykowy.

.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 34 elementów

Oferta uchwytów wiertarskich samozaciskowych i kluczykowych

Przeznaczone do wiertarek, frezarek oraz tokarek, uchwyty wiertarskie powinny cechować się najwyższą jakością wykonania, solidnością projektu oraz uniwersalnością zastosowania. Profesjonalny uchwyt wiertarski samozaciskowy to niezastąpione narzędzie, wykorzystywane zarówno w specjalistycznych usługach, jak i domowym użytku. W ofercie naszego sklepu odnaleźć można uchwyty wiertarskie samozaciskowe o zróżnicowanych parametrach - cechują się one rozmaitymi rozmiarami, dzięki czemu każdy klient może je dostosować do indywidualnych wymagań i bieżących potrzeb. Gwarantujemy, że każdy uchwyt wiertarski dostępny w naszym asortymencie to nowoczesny i solidny sprzęt, którego zastosowanie zapewni satysfakcję i podniesie efektywność realizowanych prac. Rekomendujemy i dystrybuujemy wyłącznie narzędzia najwyższej jakości, dlatego bez wątpienia warto nam zaufać – nasze uchwyty wiertarskie to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie dokonać solidnej, precyzyjnej i skutecznej obróbki.

Uchwyty wiertarskie do frezarek i tokarek

Uchwyty wiertarskie ze względu na mocowanie można podzielić na uchwyty z chwytem na stożku skróconym o oznaczeniu np. B16. Oznacza to, że w uchwycie wiertarskim znajduje się otwór o średnicy Fi 16 mm. Takie uchwyty wiertarskie nadają się idealnie do wiercenia profesjonalnego przy pomocy wiertarek, tokarek lub frezarek. Możliwe jest stosowanie obrotów prawych oraz lewych. Ograniczeniem takiego mocowania jest stosowanie udaru lecz udar stosuję się wyłącznie przy wierceniu betonu lub innego rodzaju kamieni. Kolejnym możliwym mocowaniem jest mocowania uchwytu wiertarskiego przy pomocy gwintu zunifikowanego UNF 1/2-20 lub lub UNF 5/8-16. Są to rzadziej stosowane mocowania ze względu brak możliwości wiercenia lewymi obrotami.

Uchwyty wiertarskie możemy również podzielić ze względu na sposób mocowania wiertła na uchwyty wiertarskie samozaciskowe oraz uchwyty kluczykowe.

Uchwyty samozaciskowe są najbardziej powszechnymi uchwytami. Umożliwiają operatorowi bardzo szybkim montaż dowolnego wiertła z chwytem walcowym oraz jego demontaż. Nie wymaga on również użycia kluczyka. Aby zamontować wiertło w uchwycie wystarczy ręcznie obrócić pierścień zewnętrzny uchwytu tak aby szczęki zacisnęły się na walcowej części wiertła.

Uchwyty wiertarskie kluczykowe były jako pierwsze produkowane ze względu na prostą budowę oraz niezawodność. Umożliwiają szybki oraz pewny montaż każdego wiertła do metalu, stali nierdzewnej bądź innego narzędzia posiadającego chwyt walcowy mieszczący się w danym uchwycie.

W Polsce największym producentem takich uchwytów wiertarskich jest firma Jango oraz Bison-Bial. Firma Jango zajmuje się głównie produkcją takich uchwytów natomiast firma Bison-Bial posiada w swojej ofercie jeszcze wiele innych narzędzi wiertarskich. Ponadto, w naszym sklepie znaleźć można także ciekawe narzędzia ślusarskie i narzędzia pomiarowe

Zwiń