• 98% zadwolonych klientów
  • Dostawa 24h
  • 14 dni na zwrot

Gwintowniki maszynowe - Fanar

Prezentowana kategoria obejmuje szeroki wybór gwintowników maszynowych, przeznaczonych do maszynowej obróbki wszystkich rodzajów gwintów i materiałów.

Oferta gwintowników maszynowych wysokowydajnych

Oferujemy Państwu gwintowniki maszynowe tylko i wyłącznie najlepszych producentów europejskich, tak aby były połączeniem najwyższej jakości a zarazem były w przystępnej cenie.

Oferowane gwintowniki są produkcji firmy Fanar Ciechanów, Narex z Czech oraz Fra z Serbii. W swojej ofercie posiadamy gwintowniki maszynowe metryczne, zwykłe jaki i drobnozwojne, gwintowniki calowe G, zunifikowane amerykańskie UNC i drobnozwojne UNF, Whitowrtha takie jak BSW i BSF a także gwintowniki trapezowe metryczne. Pełna oferta gwintowników oznacza, że te narzędzia znajdują się w naszym magazynie tak aby byłby dla Państwa dostępne w 24H od zamówienia.

Gwintowniki maszynowe wysokowydajne produkowane są w dwóch wersjach nakroju: nakrój C prosty bądź skrętny oraz nakrój B prosty. Narój C prosty przeznaczony jest do otworów zarówno przelotowych jaki i nieprzelotowych. Nakrój C skrętny przeznaczony jest do otworów nieprzelotowych, rowki wiórowe skrętne wyprowadzają wióry w górę otworu. Nakrój B przystosowany jest do gwintowania otworów przelotowych. Nacięcie, które znajduje się na początku gwintownika łamie wiór i wypycha w dół otworu.

Gwintowniki maszynowe metryczne są to narzędzia posiadające wymiar gwintu mierzony w jednostkach metrycznych [mm]. Występują w wersji gwintu metrycznego zwykłego M oraz gwintów metrycznych drobnozwojnych MF. Gwintowniki maszynowe metryczne posiadają kąt zarysu 60 stopni i standardowo występują w wymiarach od M3 do M52. Przy gwintownikach metrycznych zwykłych nie podaje się skoku, tylko gdy gwint jest drobnozwojny. Gwintowniki metryczne występują w wersjach wymiarowych z chwytem cieńszym przelotowym DIN 376, oraz DIN 374 a także chwyt grubszy DIN 371.

Gwintowniki maszynowe calowe G występują według normy DIN 5156, która jest normą z szyjką cieńszą od części roboczej co sprawia możliwość gwintowania otworów głębokich. Posiadają one kąt gwintu 55 stopni i mierzone są w jednostkach calach ( 1 cal-25,4 mm). Kolejnymi gwintowniki maszynowymi calowymi są gwintowniki maszynowe zunifikowane UNC oraz UNF. Są to typowe gwintowniki amerykańskie, ich odmiana drobnozwojna jest używana w cienkościennych połączeniach gdzie nie ma miejsce na zbyt dużą głębokość gwintu.

Budowa gwintownika maszynowego

Gwintowniki maszynowe produkuje się już głównie ze stali szybkotnącej kobaltowej HSSE ( zawartości 5% kobaltu ) i najczęściej wtedy gwintowniki posiadają oznaczenie Inox. Znak Inox informuję o możliwości gwintowania w materiałach takich jak stal, stal nierdzewna oraz żeliwo. Wszystkie te materiały nie powinny mieć większej wytrzymałości na rozciąganie jak Rm=800 Mpa. Kolejnymi gwintownikami, które są stosowane do gwintownik ze stali proszkowej HSSE-PM oraz pełnowęglikowe VHM.

W ofercie naszej znajdziesz również pogłębiacze stożkowe pod gwinty.

Podział gwintowników maszynowych ze względu na przeznaczenie

Gwintowniki maszynowe różnią się od siebie nakrojami stosowanymi, rowkami wiórowych oraz chwytami. I ze względu na przeznaczenie możemy je podzielić na:

  • gwintowniki do otworów nieprzelotowe,
  • gwintowniki do otworów przelotowych.