Zestawy Wierteł 

Prezentujemy zestawy wierteł, które powinny stać się uzupełnieniem profesjonalnego zaplecza narzędziowego, jak również doskonale sprawdzą się w użytku amatorskim.

.

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Zestawy wierteł do metalu

Wiertła do metalu to narzędzia skrawającego przeznaczone do wiercenia walcowych otworów w pełnym materiale lub do powiększania już istniejących otworów.

Jak wygląda proces wiercenia

Operację wiercenia możemy podzielić na kilka etapów:

  • przygotowanie powierzchni do wiercenia
  • nawiercenie, nawiertakiem lub punktakiem
  • wiercenie właściwie otworu
  • fazowanie otworu bądź jego pogłębienie

Wiertła kręte z chwytem walcowym do wiercenia wymaga płaskiej powierzchni, więc jeśli przed wierceniem jeśli wymaga tego sytuacja musimy przystąpić do planowania powierzchni przyszłego otworu. Po planowaniu przystępujemy do wykonania nawiercenia, które zapewni stabilną pracę wiertła oraz go wycentruję. Gdy nie posiadamy maszyny to możemy nawiercenie wykonać punktakiem, ważne aby ten punkt była wystarczająco duży aby zapewnił stabilność wiertłu.

Wykonanie zestawu wierteł

Posiadamy wiertła zestawy, wyprodukowane z najwyższą starannością i dbałością o jakość i skuteczność użytkowania. Bazujące na stali szybkotnącej i uzupełnione domieszką kobaltu, umożliwiają realizację prac tokarskich oraz frezarskich na najwyższym poziomie. Przeznaczone do wiercenia w otworów w stali, staliwiej i konstrukcyjnej oraz nierdzewnej i w żeliwie. Podobna wszechstronność zastosowania zestawów wierteł do metalu sprawia, że podnoszą one skuteczność wykonywanych prac, jak również ich wydajność i dokładność. Wiertła do metalu czy do stali lub żeliwa wykonane według normy DIN 338 wykonują otwory w tolerancji warsztatowej IT10-IT12 z tym, że klasę IT10 możemy uzyskać przy bardzo sprzyjających warunkach wiercenia. Takie warunki możemy uzyskać przy krótkim chwycie wiertła płytkim wierceniu oraz sztywnym chwycie materiału w którym wykonujemy otwór. Po wywierconym otworze dobrze jest przystąpić do gratowania powierzchni otworu, ponieważ prawie zawsze pozostaje wypływka materiału. W przypadku gdy po wierceniu materiału mamy w planie go pogłębić np. pogłębiaczem stożkowym to już jest wystarczające aby pozbyć się wypływki.

Wiertła do metalu w stalowej kasecie

Wiertła, zawarte w naszych zestawach wykonane są z najlepszego gatunku stali szybkotnącej HSS lub HSSE szybkotnącej kobaltowej. Grupa stali szybkotnącej HSS jest bardzo szeroką grupą stali i do jednej z najlepszych gatunków należy stal SW7M i to ten gatunek powinniśmy wybierać. Natomiast stal szybkotnąca kobaltowa HSSE jest to stal z dodatkiem 5% kobaltu, który sprawia że wiertło staje się twardsze o ok. 2 HRC z 62 na 64 HRC oraz jest bardziej odporne na ścieranie oraz na wysokie temperatury. Umożliwiają one stosowanie w materiałach bardziej wymagających jak stal nierdzewna oraz żeliwo, często posiadają nazewnictwo Inox czyli z przeznaczeniem do stali nierdzewnej. Oferowane przez nas zestawy wierteł do metalu to wygodne rozwiązanie – wiertła umieszczone są w stalowej kasecie, która pozwala na ich posortowanie oraz łatwe przechowywanie i transport. To świetne rozwiązanie dla fachowców oraz amatorów, pragnących wyposażyć swój prywatny warsztat w profesjonalne narzędzia. Sprawdź również zestawy do gwintowania

Zwiń