Gwintowniki Ręczne Calowe Rurowe 

Prezentowana kategoria obejmuje bogaty wybór gwintowników ręcznych, które przeznaczone są do manualnego ręcznego gwintowania - ich wysoka jakość sprzyja skuteczności podejmowanych prac i wygodzie ich realizacji. Gwintowniki calowe G to gwintowniki ręczne przeznaczone do nacinania gwintów według normy DIN ISO 228.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 42 elementów

. Jest to gwint o kącie wierzchołkowym 55 stopni, mierzony w jednostkach cale gdzie 1cal=25,4 mm. Jest to gwint o zarysie trójkątnym, walcowy stosowany w połączeniach rurowych jednak pomimo stosowania przy cieczach gwint ten nie posiada szczelności uzyskiwanej na gwincie. Stosowany jest w takich połączeniach jak rury, kurki oraz zawory.

Oferta gwintowników calowych ręcznych

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo gwintowniki ręczne 2 sztukowe przeznaczone do nacinania gwintów calowych w pełnych otworach o kształcie walcowym. Operację gwintowania poprzedza wiercenie odpowiedniego otworu. Wiercenie otworu pod gwint odbywa się poprzez dobranie odpowiedniej średnicy wiertła pod żądany gwint. Następnie przed przystąpieniem do wiercenia, nawiercamy otwór nawiertakiem pod nakiełki, który ustabilizuję proces wiercenia dzięki czemu wiertło będzie już wstępnie wycentrowane. Po wywierceniu otworu walcowego można przystąpić do gwintowania ręcznego do którego potrzebne jest pokrętło do gwintowników, które dopasowywane jest według zabieraka kwadratowego gwintownika. Przy pomocy pokrętła obracamy gwintownik calowy w otworze zgodnie z ruchem wskazów zegara  (w  prawą stronę) i co 2-3 pełne obroty gdy poczujemy duży opór cofamy gwintownik w lewą stronę aby złamać wiór oraz umożliwić dalsze nacinanie gwintu. Powtarzamy czynność aż do nagwintowania wymaganej głębokości gwintu.

Gwintowniki ręczne calowe rurowe - jakie są ich rodzaje?

Gwintowniki calowe do rur występują w kompletach 2 sztukowych. Komplet ten składa się z gwintownika nr. 1 oraz nr. 2, które inaczej zwane są nr. 1 - zdzierak - ma za zadanie wybranie zgrubnie większej części gwintu i przy gwintowaniu tym gwintownikiem możemy spodziewać się największych oporów gwintowania. Gwintownik nr. 2 to wykańczak, który ma za zadanie nadanie ostatecznego kształtu gwintu oraz nadanie odpowiedniej tolerancji gwintu. Nasza oferta obejmuje narzędzia, pochodzące od najlepszych producentów, którzy dbają o jakość wykorzystywanych surowców, dlatego warto im zaufać. Gwintowniki ręczne calowe rurowe w większości wykonane są z wysokojakościowej stali szybkotnącej HSS oraz ze stali kobaltowej HSSE. Ich zastosowanie z pewnością będzie satysfakcjonujące, gdyż cechują się one odpornością na uszkodzenia, łatwością manipulowania oraz skutecznością użytkowania. W naszej ofercie nabyć można gwintowniki calowe rurowe ręczne , które dostępne są w dwuelementowych zestawach – każdy z nich zawiera gwintownik zdzierający i wykańczający. W zależności od wybranego rodzaju i modelu gwintowników, można je wykorzystać do obróbki stali nierdzewnej, żeliwa, a nawet materiałów utwardzanych. Kategoria obejmuje gwintowniki o różnych parametrach i rozmiarach, dzięki czemu każdy ma sposobność odnaleźć idealne narzędzie do swoich potrzeb.

Zobacz również bogatą ofertę narzędzi tokarskich do gwintów jak płytki do gwintów

Zwiń