Narzynki Calowe rurowe 

Poszukując narzędzia, które umożliwi precyzyjną, wydajną i efektywną obróbkę gwintów, warto zainteresować się dostępnymi w tej kategorii narzynkami calowymi do rur.

.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 33 elementów

Narzynki calowe do rur

Wykonane zostały z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS, co znacząco zwiększa ich odporność na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Narzędzia te mogą być eksploatowane długotrwale i nie wpływa to negatywnie na ich funkcjonalność.

Narzynki calowe do rur przeznaczone są do nacinania gwintów o zróżnicowanej średnicy – prezentowana kategoria obejmuje narzynki, które doskonale sprawdzą się podczas gwintowania elementów o średnicy od 1/8 do 2 cali. Przed przystąpieniem do pracy narzynkę należy umieścić na specjalnym pręcie. Dokładność zachowana podczas produkcji tych narzędzi sprzyja precyzyjnej realizacji zadań – warto podkreślić, że ostrze narzynki nacina właściwy gwint w jednym przejściu roboczym. Prezentowana kategoria narzynek calowych do rur dedykowana jest profesjonalistom, którzy wymagają sprawdzonych i godnych zaufania rozwiązań, ułatwiających codzienną pracę i zapewniających możliwość długotrwałego użytkowania, bez obaw o potencjalne uszkodzenia.

Przeznaczenie narzynek calowych rurowych

Narzynki calowe do rur to wieloostrzowe narzędzia skrawające przeznaczone do nacinania gwintów zewnętrznych na wałku lub innych elementach, na powierzchni walcowej lub stożkowej zewnętrznej. Aby uzyskać właściwy gwint należy nakręcać narzynkę na wałek zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w kierunku przeciwnym – w zależności od oczekiwanego gwintu.
Każda narzynka calowa do rur posiada gabaryt okrągły o zadanej średnicy oraz grubości. Na zewnętrznej średnicy umieszczone są otwory oraz nacięcie. W wewnątrz narzynki umieszczone są ostrza nacinające gwint, rowki wiórowe o geometrii otworu, w których zbierane są wióry obrabianego materiału. Geometria narzynki określona jest poprzez normę DIN-EN.
Wszystkie oferowane w naszym sklepie narzynki calowe rurowe przeznaczone są do nacinania gwintów calowych. Kąt zarysu gwintu wynosi 55 stopni, tolerancja A. Tego typu gwinty znajdują zastosowanie do wszelkiego rodzaju połączeń rurowych, instalacji pneumatycznych i armatury. Narzynki calowo rurowe sprzedawane w naszym sklepie wyprodukowane są zgodnie z normą wymiarową DIN-EN 24231.
Ich największą zaletą jest wysoka jakość wyprodukowania zgodnie z najwyższymi standardami z nowoczesnych materiałów. .
Narzynki calowe do rur wykonane są z wysokiej jakości stali stopowej, której ponadprzeciętne właściwości wpływają na możliwość uzyskania podwyższonej wydajności pracy, ograniczenia ryzyka uszkodzenia ostrzy narzynki nawet podczas obróbki twardych materiałów, a jednocześnie umożliwia wysoką precyzję skrawania. Ostrza narzynek calowych do rur są bardzo twarde, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są wytrzymałe na złamania, pęknięcia, wyszczerbienia, wykruszenia, stępienie a także inne uszkodzenia mechaniczne.
Przedmiotowe narzynki nadają się do nacinania gwintów w elementach wykonanych ze stali zwykłych (niestopowych), aluminium, miedzi, mosiądzu, brązu, utwardzanych tworzyw sztucznych i innych materiałów metalowych. Charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością na ciężkie warunki skrawania, w tym na wysoką temperaturę powstałą podczas obróbki z dużą prędkością.
Narzynki calowe do rur oferowane Państwu w naszym sklepie wyróżniają się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Cenione są przez nawet najbardziej wymagających fachowców, wyróżnia je przede wszystkim wysoka jakość, długi czas ich bezawaryjnego użytkowania i komfort pracy. Nasze narzynki są wyprodukowane przez cenionych na całym świecie producentów narzędzi skrawających. Są to narzędzia z tzw. wyższej półki, które znajdują zastosowanie zarówno w małych warsztatach ślusarskich i dużych zakładach produkcyjnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo również gwintowniki ręczne calowe

Zwiń