Wiertła Składane 

Wiertła składane o głębokości 3D, 4D i 5D charakteryzują się budową opartą na płytkach wieloostrzowych z węglików spiekanych

.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów

Wiertła składane o głębokości 3D, 4D i 5D charakteryzują się budową opartą na płytkach wieloostrzowych z węglików spiekanych

Do czego służą wiertła składane 3D?

Wiertła składane 3D mogą realizować proces wiercenia z wyższą prędkością skrawania oraz większą wydajnością obróbki. Tym samym zarówno dokładność wykonywanych otworów (kształtowa i wymiarowa), jak i chropowatość obrabianych powierzchni pozostaje na zadowalającym poziomie. Ważne, aby pamiętać o dostarczeniu cieczy chłodzącej do obszaru skrawania – pozwoli to zachować trwałość i wydajność urządzeń, nawet przy wysokich parametrach skrawania. Wiertła składane 3D wykorzystywane są do wiercenia różnego rodzaju otworów w jednolitych materiałach obrabianych, obróbki stali węglowych, nierdzewnych, stopowych, różnego typu żeliw, metali kolorowych czy stopów tytanu.
Aby uzyskać maksymalną efektywność obróbki i właściwą eksploatację urządzeń należy pamiętać o odpowiednim ciśnieniu cieczy dostarczanej do strefy skrawania oraz o zapewnieniu optymalnej sztywności układu obrabiarka – uchwyt – przedmiot – narzędzie.

Konstrukcja wierteł składanych

Przyjęte rozwiązania konstrukcyjne wierteł o rowkach wiórowych prostych, w zależności od typu wiertła, opierają się na zastosowaniu płytek wieloostrzowych mocowanych do korpusu śrubą typu „TORX”:

  • WCMT lub WCMX (płytki zewnętrzne)
  • SPMT lub SPGT (płytki wewnętrzne) Przewidywana długość wiercenia od l=2D do l1=4D (2D=średnica*2 ; 3D=średnica*3 itd..)

Wiertło posiada otwory doprowadzające ciecz chłodzącą do strefy skrawania. Proces ten następuje poprzez otwór w części chwytowej oraz wrzeciono obrabiarki, lub przez znormalizowany pierścień obrotowy z pominięciem wrzeciona. Część chwytową stanowi chwyt walcowy typu „WELDON”.

Zastosowanie wierteł składanych

Wiertła składane z ostrzami z węglików spiekanych polecane są do wydajnego wiercenia otworów w różnego rodzaju jednolitych materiałach obrabianych (z wyłączeniem pakietów blach). Długość wiercenia do 4D. Przedstawione wiertła mogą być stosowane do obróbki stali węglowych, stopowych i nierdzewnych, żeliw różnego rodzaju, stopów tytanu oraz metali kolorowych. Istotnym czynnikiem, warunkującym właściwą eksploatację wierteł, jest zapewnienie odpowiednio wysokiego ciśnienia cieczy dostarczanej do strefy skrawania – rzędu 0,3÷0,5 MPa, jak i wydajności Q=15÷25 dcm 3 /min,. Efektywne korzyści z zastosowania wierteł składanych można uzyskać poprzez zapewnienie odpowiednio dużej sztywności układu obrabiarka – uchwyt – przedmiot - narzędzie.

Co umożliwiają wiertła składane

  • zwiększenie wydajności obróbki,
  • zapewnienie dokładności wymiarowej w granicach 0,10÷0,25 mm,
  • zapewnienie chropowatości powierzchni obrobionych w zakresie Ra=2,0÷10,0 µm.
Zwiń