Gwintowniki Maszynowe Calowo Rurowe 

Gwintowniki maszynowe calowe przeznaczone są do nacinania gwintów w pełnych otworach o geometrii gwintu G.  Przeznaczone do obróbki gwintów o kącie 55 stopni, gwintowniki maszynowe calowe rurowe występują w tej kategorii w rozmaitych rozmiarach i cechują się różnymi parametrami.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 60 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 60 elementów

.

Gwintowniki maszynowe calowe w praktyce

Gwintowniki maszynowe służą do gwintowania wysokowydajnego we wcześniej wykonanych otworach przez wiertła. Mogą to być otworu przelotowe - nie posiadające dna lub otwory nieprzelotowe. Gwintowniki maszynowe calowe w standardzie występują głównie w jednej wersji wymiarowej a dokładnie w normie DIN-5156. Jest to norma międzynarodowa niemiecka określająca wymiary gwintownika calowego, która w rozwinięciu brzmi Deutsches Institut für Normung. Gwintowniki calowe wykonane w normie DIN 5156 określa, że są jest to gwintownik maszynowy z chwytem przelotowym tzn. posiada część gwintującą szerszą od części chwytowej. Pozwala to na nacinanie gwintu z otworach głębokich oraz tam gdzie jest utrudniony dostęp do otworu.

Rodzaje gwintowników maszynowych calowych

Jeśli chodzi o normę wykonania mamy do dyspozycji głównie normę DIN 5156 to ze względu na przeznaczenie mamy do dyspozycji 3 nakroje: C, C skrętny oraz B. Nakrój C prosty przeznaczony jest do zarówno otworów i przelotowych, posiada krótki nakrój w którym pełny gwint rozpoczyna się od 2-3 zwoju. W trakcie obróbki gwintownik magazynuje wiór w rowkach wiórowych nie wypychając ich w dół ani w górę otworu. Nakrój C skrętny przeznaczony jest typowo do otworów nieprzelotowych, ich krótki nakrój pozawala na gwintowania otworów prawie do samego ich dna, natomiast dzięki skrętnym rowkom wiórowym w prawą stronę wióry wyprowadzane są w górę otworu. Zapobiega to zapchaniu się gwintowniki wiórami a w konsekwencji urwaniu lub uszkodzeniu gwintownika. Nakrój B jest dedykowany do otworów przelotowych, posiada on pełny profil gwintu zawierający się między 3,5-5 zwojami, oraz na początku gwintownika występuję łamacz wióra. Kieruje on wióry w dół otworu oraz łamie wiór tworzący się przy gwintowaniu. Dzięki sporej ilości narzędzi z tej grupy, każdy klient ma szansę odnaleźć gwintowniki, które skutecznie odpowiedzą na indywidualne wymagania oraz dostosują się do specyfiki podejmowanych prac. Oferowane narzędzia wykonane zostały z najwyższej jakości stali szybkotnącej HSS z ewentualną domieszką kobaltu w ilości 5%. Dzięki starannie dobranym surowcom podczas produkcji, gwintowniki maszynowe calowe rurowe stanowią fundament efektywnej obróbki, bez ryzyka uszkodzenia narzędzi oraz zaburzenia ich funkcjonalności. Nacinanie gwintów z prezentowanymi narzędziami staje się proste, gdyż są one wydajne, solidne i trwałe. Zapoznaj się również z ofertą narzynki calowe, które uzupełnią Twój warsztat o narzędzia do gwintów calowych zewnętrznych.

Zwiń