Frezy Trzpieniowe Palcowe NFPa DIN 844 

Frezy palcowe do metalu NFPa DIN 844 występują w stali szybkotnącej HSS lub w stali HSS-E wzbogaconej o 5% kobaltu. Istnieją dwie wersje chwytu: odmiana A- z chwytem walcowym, odmiana B- z chwytem Weldona.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 75 elementów

.

Frezy palcowy do metalu

Frez palcowe do metalu wyprodukowane według normy niemieckiej DIN-844 ( z niemieckiego Deutsches Institut für Normung ) lub według normy polskiej PN NFPa są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi stosowanych we frezarkach jak i tokarkach a i czasem w wiertarkach. Ich budowa składa się z trzpienia o kształcie walcowym, który czasami może mieć spłaszczenie Weldona. Spłaszczenie Weldona stosowane jest przy większym średnicach frezów, mniej więcej of fi 12 mm i więcej. Mocowanie to stosuję się  w celu wyeliminowania możliwości ruchu obrotowego w oprawce przez freza w czasie ciężkiej obróbki skrawaniem. Dzięki temu spłaszczeniu możemy chwycić freza nie tylko jego średnicę ale również docisnąć śrubą do oprawki.

Same frezy występują również w różnych wersjach jeśli chodzi o ilość ostrz czy inaczej zębów. I tutaj też proporcjonalnie idzie w parze ilość ostrz wraz ze średnicą, począwszy do Z-4 ( czterech zębów ) a kończąc na Z-8 ( osiem zębów ). Frez palcowe do metalu NFPa występują w standardowo w rozmiarach od Fi 1 mm do Fi 40 mm. Przy średnicach powyżej 40 mm gwałtowanie rośnie koszt produkcji takiego freza, nie proporcjonalnie do korzyści, które mogą płynąć z jego pracy. Dlatego powyżej tej średnicy produkowane są frezy nasadzane, które do swojej pracy wymagają trzpienia. Frezy palcowe do metalu mogą mogą mieć również różne ostrza: ostrza centralne oraz ostrze z nakiełkiem. Ostrza centralne pozwalają na frezowanie wgłębne czołowe - pionowe w dół, co jest przydatne na przykład jeśli mamy do wyfrezowania kanałek lub fasolkę. Do dyspozycji mamy również ostrza z nakiełkiem, ostrza freza wtedy nie dochodzą do środka osi freza i nie jest możliwe frezowanie czołowe - pionowe w dół. Frezy te mają mniejsze możliwości obróbkowe ale również są tańsze w produkcji.

Frezy palcowe inaczej trzpieniowe to frezy walcowo czołowe, prawozwojne NFPa DIN 844 z chwytem walcowym. Idealnie nadają się do obróbki średnio dokładnej oraz wykańczającej. Wszystkie narzędzia do obróbki dostępne w naszym asortymencie, także frezy palcowe do metalu zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałość, niezawodność i odporność na trudne warunki skrawania.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki asortyment wysokiej jakości narzędzi skrawających, dedykowanych zarówno mniejszym warsztatom, jak i dużym firmom zajmującym się obróbką skrawaniem. Wśród producentów frezów palcowych do metalu proponujemy produkty znanych i renomowanych firm, od lat zajmujących się dostarczaniem trwałych i odpornych na uszkodzenia narzędzi.

Zwiń