Frezy Trzpieniowe Palcowe NFPa DIN 844 

Frezy palcowe NFPa HSS bądź HSSE Inox DIN 844 występują w stali szybkotnącej HSS lub w stali HSS-E wzbogaconej o 5% kobaltu. Istnieją dwie wersje chwytu: odmiana A- z chwytem walcowym, odmiana B- z chwytem Weldona.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 75 elementów

.

Frezy palcowy do stali czteropiórowy

Frez palcowe trzpieniowe do metalu czteropiórowe wyprodukowane według normy niemieckiej DIN-844 ( z niemieckiego Deutsches Institut für Normung ) lub według normy polskiej PN NFPa są jednymi z najbardziej popularnych narzędzi stosowanych we frezarkach jak i tokarkach a i czasem w wiertarkach. Ich budowa składa się z trzpienia o kształcie walcowym, który czasami może mieć spłaszczenie Weldona. Spłaszczenie Weldona stosowane jest przy większym średnicach frezów, mniej więcej of fi 12 mm i więcej. Mocowanie to stosuję się  w celu wyeliminowania możliwości ruchu obrotowego w oprawce przez freza w czasie ciężkiej obróbki skrawaniem. Dzięki temu spłaszczeniu możemy chwycić freza nie tylko jego średnicę ale również docisnąć śrubą do oprawki. Cena frezów palcowych jest uzależniona głównie od materiału wykonania czy jest to HSS czy HSSE oraz od średnicy freza palcowego.

Frezy palcowe NFPa do obróbki metalu i stali

Same frezy występują również w różnych wersjach jeśli chodzi o ilość ostrz czy inaczej zębów. I tutaj też proporcjonalnie idzie w parze ilość ostrz wraz ze średnicą, począwszy do Z-4 ( czterech zębów ) a kończąc na Z-8 ( osiem zębów ). Frez palcowe do metalu NFPa występują w standardowo w rozmiarach od Fi 1 mm do Fi 40 mm. Przy średnicach powyżej 40 mm gwałtowanie rośnie koszt produkcji takiego freza, nie proporcjonalnie do korzyści, które mogą płynąć z jego pracy. Dlatego powyżej tej średnicy produkowane są frezy nasadzane, które do swojej pracy wymagają trzpienia. Frezy palcowe do metalu mogą mogą mieć również różne ostrza: ostrza centralne oraz ostrze z nakiełkiem. Ostrza centralne pozwalają na frezowanie wgłębne czołowe - pionowe w dół, co jest przydatne na przykład jeśli mamy do wyfrezowania kanałek lub fasolkę. Do dyspozycji mamy również ostrza z nakiełkiem, ostrza freza wtedy nie dochodzą do środka osi freza i nie jest możliwe frezowanie czołowe - pionowe w dół. Frezy te mają mniejsze możliwości obróbkowe ale również są tańsze w produkcji. Frezy palcowe inaczej trzpieniowe to frezy walcowo czołowe, prawozwojne NFPa DIN 844 z chwytem walcowym. Idealnie nadają się do obróbki średnio dokładnej oraz wykańczającej. Wszystkie narzędzia do obróbki dostępne w naszym asortymencie, także frezy palcowe HSS czteropiórowe do metalu zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałość, niezawodność i odporność na trudne warunki skrawania. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki asortyment wysokiej jakości narzędzi skrawających, dedykowanych zarówno mniejszym warsztatom, jak i dużym firmom zajmującym się obróbką skrawaniem. Wśród producentów frezów palcowych do metalu proponujemy produkty znanych i renomowanych firm, od lat zajmujących się dostarczaniem trwałych i odpornych na uszkodzenia narzędzi.
Sprawdź również ofertę na gwintowniki maszynowe i narzynki.

Zwiń