Suwmiarki 

Suwmiarki to jedne z podstawowych narzędzi pomiarowych. Główne 3 rodzaje suwmiarek, jakie możemy spotkać to: suwmiarka noniuszowa, suwmiarka elektroniczna oraz suwmiarka zegarowa.

.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 51 elementów

Do czego służą suwmiarki?

Przeznaczone są do szybkiego pomiaru wytwarzanych elementów. W zależności od kształtu powierzchni pomiarowych mogą być wykorzystywane do wykonywania pomiarów zewnętrznych, wewnętrznych oraz mieszanych (np. głębokości, rozstawu czy głębokości).

Standardowo zakresy pomiarowe suwmiarek obejmują przedział od 0 do 150 mm, a w przypadku niektórych urządzeń nawet 3000 mm. Zasadniczymi częściami budowy suwmiarek są prowadnica, suwak, powierzchnie pomiarowe oraz urządzenie odczytowe. Suwmiarki pomiarowe, w zależności od ich rodzaju możemy podzielić na trzy podstawowe typy: suwmiarki analogowe z podziałką kreskową na prowadnicy i noniuszem na suwaku, suwmiarki czujnikowe z listwą zębatą na prowadnicy i czujnikiem zegarowym, suwmiarki cyfrowe z naklejonym na prowadnicy liniałem pojemnościowym i elektronicznym wskaźnikiem cyfrowym.

Wszystkie proponowane przez nasz sklep przyrządy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantujących dużą dokładność, wytrzymałość, niezawodność oraz długą żywotność.

Sprawdź również szczelinomierze, dostępne w naszej ofercie!

Zwiń