Pogłębiacze Walcowo-Czołowe 

W naszym sklepie oferujemy Państwu pogłębiacze walcowe z pilotem polskiej produkcji firmy Fanar oraz Fenes.

.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 77 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 77 elementów

Oferta pogłębiaczy walcowych z pilotem

Pogłębiacze walcowo czołowe z pilotem to narzędzia przeznaczone do modyfikacji istniejącego otworu. Pogłębiacze walcowe z pilotem służą do pogłębienia otworu wcześniej wykonanego przez wiertło lub inne narzędzie wiercące. Wykonują one pogłębienie pod kątem 90 stopni pod śrubę, która będzie wkręcana w pogłębiany otwór. Ma to za zadanie schowanie łba śruby tak aby nie wystawał on ponad powierzchnię detalu. Taka modyfikacja przydaje się zwłaszcza przy łączeniu wielu elementów takich jak na przykład płyty tłoczników itp.

Pogłębiacze walcowe do otworów pod gwinty

Pogłębiacze walcowo czołowe w pilotem przeznaczone są również pod gwinty. Po wykonanym otworze pod określony gwintu (na przykład przez wiertło do metalu) wykonuje się pogłębienie pogłębiaczem walcowym a następnie przystępujemy do operacji gwintowania.

Same pogłębiacze walcowo czołowe z pilotem wykonywane są ze stali szybkotnącej HSS oraz szybkotnącej kobaltowej HSSE Inox. Pogłębiacze ze stali HSS przeznaczone są do obróbki stali, staliw a także materiałów nieżelaznych takich jak aluminium do twardości nie przekraczającej 35 HRC. Same natomiast pogłębiacze HSS posiadają twardość około 62 HRC. Pogłębiacze ze stali kobaltowej HSSE Inox mogą być również używane oprócz stali także w stali nierdzewnej oraz żeliwie sferoidalnym pod warunkiem, że nie przekraczają twardości 37 HRC.

Budowa pogłębiacza walcowego z pilotem

Pogłębiacze zbudowane są z trzech głównych części: chwyt, część robocza oraz pilot. Chwyt ma za zadanie mocowanie narzędzia w tulejce lub oprawce natomiast część robocza jest częścią właściwą, która dokonuję obróbki skrawaniem otworu pogłębianego. Pilot pogłębiacza walcowego ma za zadanie ustabilizowanie procesu obróbki w czasie pracy pogłębiacza. Przekłada się to na lepszą jakość powierzchni obrabianej, mniejszą chropowatość. 

Wielkość oraz wymiary pogłębiaczy opisuję norma niemiecka DIN oraz norma polska PN. Pogłębiacze walcowe z pilotem z chwytem walcowym gładkim opisuję norma DIN 373 oraz NWSa. Pogłębiacze z pilotem na stożku Morse'a normuje norma DIN 375 oraz polska NWSb. Chwyt stożkowy Morse'a występuję w wersji z płetwą w wielkościach według numerów Morse'a od MK1 do MK5. Płetwa Morse'a ma za zadanie utrzymanie nieruchomo pogłębiacza w tulei lub we wrzecionie obrabiarki tak by uniemożliwić obracanie się pogłębiacza przy większych siłach skrawania.

Zwiń