Czujniki Zegarowe 

Czujniki zegarowe to narzędzia pomiarowe, wykorzystywane do sprawdzania geometrycznego kształtu danego elementu oraz prawidłowości przygotowania elementu do pracy na określonej maszynie.

.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 15 elementów

Precyzyjne czujniki zegarowe

Charakteryzujące się rozmieszczoną na okręgu podziałką, podobnie jak w tradycyjnym zegarku. Wyposażone są najczęściej w przekładnię zębatą, a ich wskazówka wykonuje kilka obrotów w całym zakresie pomiarowym. Najpopularniejszymi czujnikami są te wykonane według normy DIN lub PN. Najczęściej obwód jest podzielony na 100 równych części, z których każda odpowiada przesunięciu się końcówki pomiarowej o 0,01 mm. Wartość działki elementarnej wynosi 0,01 mm, natomiast zakres pomiarowy najczęściej to 0 – 10 mm. Dopuszczalne błędy czujników zegarowych zawierają się od 0,5 działki w zakresie ±10 działek do 2 działek w całym zakresie.

Mierniki zegarowe wykorzystywane są przede wszystkim w pracach tokarskich czy frezarskich, przy pomiarach o dużej dokładności, a także ustawiania narzędzi i przedmiotów w obrabiarkach oraz do sprawdzania maszyn.

Sprawdź również oprzyrządowanie maszyn, dostępne w naszej ofercie!

Zwiń