Pogłębiacze Stożkowe 

W tej kategorii prezentujemy Państwu pogłębiacze stożkowe, przeznaczone do pogłębiania i kształtowania otworów wcześniej wywierconych, wymagających doprecyzowania pod względem rozmiaru.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 56 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 56 elementów

.

Jakie pogłębiacze stożkowe oferujemy

Każdy pogłębiacz stożkowy, dostępny w naszym asortymencie cechuje się najwyższą jakością produkcji, starannością wykonania oraz zastosowaniem najlepszych surowców. Wykonane ze stali szybkotnącej HSS, pogłębiacze stożkowe stanowią uniwersalne narzędzia, które sprawdzą się wobec większości rodzajów stali. Bogata rozpiętość parametrów narzędzi dostępnych w naszej ofercie sprawia, że każdy zyskuje sposobność zaopatrzenia się w akcesoria idealne do jego potrzeb.

Pogłębiacze stożkowe 90 stopni wykorzystać można do kształtowania otworu pod kątem oraz powiększania jego średnicy. Dostępne są w wersji z chwytem walcowym oraz z chwytem na stożku Morse'a. Profesjonalne i godne zaufania narzędzia to podstawa skuteczności podejmowanych prac – dlatego warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości akcesoria, dostępne w naszej ofercie.

Same pogłębiacze stożkowe nazywane są również często fazownikami, gzymkami lub gratownikami. Nazwy są różne ale zastosowanie to samo. Głównym zastosowaniem pogłębiaczy jest modyfikacja istniejącego otworu czyli jego pogłębienie o kształcie stożkowym. Pogłębienie w otworze służy do tego aby można było wkręcić śrubę w otwór i aby łeb śruby nie wystawał poza powierzchnię otworu. Takie schowanie łba śruby pomaga w przypadku współpracy między dużymi bądź małymi powierzchniami płaskimi na przykład dla płyt. Kolejnym możliwym zastosowanie jest fazowanie otworu bądź innej powierzchni czołowej. Fazowanie otworu stosuję się po to aby pozbyć się gratów lub wypływek znajdujących się na powierzchni po zakończonej obróbce. Do takich zadań idealnie nadają się pogłębiacze stożkowe, mogą one pracować w otworach jak i fazować powierzchnie boczne płyt pozbywając się gradów i pozostawiając powierzchnie w idealnym stanie. 

Wybierz pogłębiacz stożkowy do metalu w odpowiedniej wersji

Pogłębiacze stożkowe występują w różnych wersjach zarówno chwytowych jak i ostrzowych. Jeśli chodzi o chwyt to możemy spotkać pogłębiacze z chwytem walcowym jak i stożkowym Morse'a z płetwą. Jeśli chodzi o ostrza możemy spotkać pogłębiacze w wersji 3-otrzowej bądź wieloostrzowej. Wersja 3-ostrzowa posiada oznaczenie C-chwyt walcowy, D-chwyt stożkowy Morse'a z płetwą. Są to w tej chwili najbardziej popularne pogłębiacze występujące na rynku i najczęściej używane. Dodatkowo pogłębiacze możemy spotkać wykonane ze stali szybkotnącej HSS oraz szybkotnącej kobaltowej z 5% kobaltu, które nadają się do obróbki stali nierdzewnej jak i żeliwa.

Kolejnym podziałem pogłębiaczy jest ich kąt. W standardzie występują pogłębiacze stożkowe w trzech wersjach kątowych: 90 stopni (najbardziej popularne ), 60 stopni oraz rzadziej 120 stopni. Trzeba zaznaczyć również, że pogłębiacze stożkowe 90 stopni nie posiadają pilota.

Sprawdź również ofertę gwintowniki maszynowe wysokowydajne Fanar.

Zwiń