Obciągacze Diamentowe 

Obciągacze diamentowe przeznaczone są do profilowania i ostrzenia ściernic o spoiwach ceramicznych, w celu wyeliminowania błędów kołowości ściernicy jej bicia promieniowego i osiowego lub usunięcia zanieczyszczonej i stępionej warstwy roboczej.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Obciągacze diamentowe przeznaczone są do profilowania i ostrzenia ściernic o spoiwach ceramicznych, w celu wyeliminowania błędów kołowości ściernicy jej bicia promieniowego i osiowego lub usunięcia zanieczyszczonej i stępionej warstwy roboczej. Obciągacze diamentowe wieloziarniste mogą być również używane przy obciąganiu ściernic z materiałów super twardych, takich jak diament czy borazon. Odpowiednie chłodzenie oraz poprawnie dobieranie wielkości usuwanego  naddatku przyczynia się do wydłużenia okresu ich użytkowania.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje obciągaczy diamentowych. Pierwszym są obciągacze jednoziarniste – charakteryzujące się osadzeniem jednego dużego ziarna diamentowego w uchwycie. Wybór właściwej wielkości diamentu zależy od średnicy tarczy ściernej oraz szerokości tarczy. Drugim rodzajem są obciągacze diamentowe wieloziarniste. Sprawdzają się one przy prostym obciąganiu przy wysokich prędkościach i niskich wymaganiach technicznych oraz tam, gdzie trzeba zmienić wcześniej nadany kształt na prosty. 

Zwiń