Narzynki Metryczne

Specjalna, wysokojakościowa stal szybkotnąca HSS stała się bazą do wyprodukowania najlepszych narzynek metrycznych, które dostępne są w tej kategorii.

Przeznaczenie narzynek metrycznych

Te okrągłe narzędzia przeznaczone są do nacinania zewnętrznych gwintów metrycznych. Narzynki mogą mieć od trzech do sześciu otworów – jest to zależne od wielkości stosowanych narzędzi. Otwory służą do efektywnego odprowadzania naciętego materiału, co znacząco wpływa na skuteczność i sprawność pracy.

Do najbardziej popularnych narzynek można zaliczyć takie narzynki jaki: narzynka M10, narzynka M12 oraz narzynka M8, narzynka M16, narzynka M20.

Asortyment narzynek metrycznych przeznaczony jest nie tylko dla profesjonalnych zakładów, lecz także dla klientów indywidualnych. Dzięki dobremu gatunkowi stali, narzędzia te są odporne na uszkodzenia i mogą być długotrwale oraz intensywnie eksploatowane. Dostępne w rozmaitych parametrach, z pewnością odpowiedzą na najbardziej wymagające potrzeby swoich użytkowników. Wspomniana stal pozwala na obróbkę najtrudniejszych i twardych materiałów – narzynki metryczne, prezentowane w tej ofercie spełnią swoje zadanie doskonale.

Wysokiej jakości narzynki metryczne przeznaczone są do nacinania gwintów zewnętrznych. Oferowane w naszym sklepie narzynki metryczne wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania z nowoczesnych materiałów gwarantujących długotrwałe użytkowanie bez ryzyka szybkiego uszkodzenia.
Narzynki metryczne Fanar mogą mieć od trzech do sześciu otworów. Ich ilość jest uzależniona od wielkości stosowanych do obróbki narzędzi. Przedmiotowe otwory służą do efektywnego odprowadzania naciętego materiału. W wewnątrz narzynki umieszczone są ostrza nacinające gwint oraz specjalne wiórowe rowki o geometrii otworu, w których zbierane są wióry obrabianego materiału. Geometria każdej narzynki określona jest poprzez normy DIN-EN. Normy te są różne w zależności od rodzaje gwintu.
Zdarzają się również narzynki, w których rowki wiórowe posiadają skośną powierzchnię natarcia po to, aby wyprowadzać wióry z rowków i aby nie dopuścić do ich przepełnienia, co mogłoby spowodować uszkodzenie gwintu narzynki bądź gwintu detalu. Narzynki o takie powierzchni posiadają oznaczenie SPN ( od skośnej powierzchni natarcia).
Wszystkie narzynki przeznaczone są do nacinania zewnętrznych gwintów metrycznych zwykłych. Dedykowane są zarówno do gwintowania ręcznego jak i maszynowego.
Wszystkie oferowane w naszym sklepie narzynki metryczne wykonane są w całości z wysokiej jakości stali stopowej. Dzięki jej właściwościom, narzynki są wyjątkowo twarde i trwałe, a ich ostrza są odporne na uszkodzenia mechaniczne nawet podczas obróbki bardzo twardych i trudnoobrabialnych materiałów.

Są bardzo wytrzymałe na ciężkie warunki skrawania, w tym na wysoką temperaturę powstałą podczas obróbki z dużą prędkością, a także na inne ciężkie warunki pracy. Dodatkowo właściwości stali stopowych umożliwiają obróbkę wysokowydajną i bardzo dokładną. Przedmiotowe narzynki przeznaczone są do obróbki elementów wykonanych z materiałów oznaczonych symbolem P1.2 – P1.3. Są to metale, stale niestopowe (węglowe), metale, metale kolorowe, stopy metali, brąz, termoutwardzalne tworzywa sztuczne i inne twarde materiały.

Z czego wykonane są narzynki metryczne

Oferowane narzynki metryczne Fanar są bardzo twarde i trwałe. Stal szybkotnąca zwiększa odporność narzynek na ewentualne uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas pracy. W trudnych warunkach. Ostrza narzynek nawet podczas nacinania gwintów na wyjątkowo twardych materiałach są odporne na złamania, pęknięcia, wyszczerbienia, wyłamania, stępienie i inne uszkodzenia mechaniczne.
Ceny narzynek metrycznych znajdujących się w naszej ofercie są idealnie skrojone dla każdej kieszeni, dostosowane wykonane według najwyższych standardów z wysokogatunkowych stali stopowych. Ich jakość, sposób wykonania i trwałość zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkową zaleta oferowanych przez nas narzynek jest bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.
Wszystkie narzynki metryczne znajdujące się w ofercie naszego sklepu dedykowane są zarówno klientom indywidualnym, jak i dużym zakładom ślusarskim zajmującym się produkcją jednostkową i wieloseryjną.

Zobacz również naszą bogatą ofertę na gwintowniki maszynowe

Jest 121 produktów.

Pokazano 1-12 z 121 pozycji

Aktywne filtry