Wiertła Długie do Metalu DIN 340 NWKb 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wierteł długich do metalu NWKb cylindrycznych, wykonanych z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS.

.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 153 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 153 elementów

Z czego wykonane są wiertła do metalu długie?

Surowiec ten gwarantuje wydajność podejmowanych prac, a szeroki wybór asortymentu zapewnia możliwość zaopatrzenia się w pożądane narzędzia. Wiertła do metalu długie NWKb posiadają wydłużony uchwyt i część roboczą, co sprzyja komfortowi ich użytkowania. Kręte wiertła przeznaczone są do obróbki stali niestopowych i stopowych, pracy na żeliwach oraz stopach aluminium. Każde wiertło NWKb, dostępne w naszym sklepie cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz skutecznością pracy.

Długie i kręte wiertła długie do metalu dedykowane są osobom, wymagającym narzędzi do wykonania głębokich otworów w trudnych do obróbki materiałach. Profesjonalne i solidne, staną się sporym ułatwieniem codziennej pracy, umożliwiając osiągnięcie pożądanych rezultatów w szybki i satysfakcjonujący sposób. Warto zaufać specjalistycznym narzędziom, przeznaczonym do użytku przez fachowców – zapewniamy wysoką jakość i korzystne ceny oraz bogaty zakres parametrów oferowanych wierteł.

Budowa wiertła NWKb

W tej kategorii przedstawiamy wiertła do metalu według normy DIN 340 NWKb. Są to wiertła długie prawoskrętne z chwytem walcowym produkowane metodą walcowania. Wiertło składa się z dwóch śrubowo ułożonych zwoi, dzięki czemu łatwo odprowadzane są wióry, które powstają w trakcie procesu wiercenia. Wiertła te posiadają 2 centralne ostrza. Wiertła do metalu DIN 340 wykonane są ze stali szybkotnącej HSS. Jest to stal stopowa używana do produkcji narzędzi do wysokowydajnej obróbki. Zawdzięcza ona swoje właściwości wyższej zawartości chromu, molibdenu czy wolframu. Wiertła produkowane z tej stali pozwalają na wykonywanie otworów w materiałach o twardości do 35 HRC.

Główne cechy wierteł przedłużanych:

  • nazewnictwo według normy DIN 340,
  • przedłużona część robocza w stosunku do chwytowej
  • kąt wierzchołkowy 118 lub 120 stopni,
  • wykonanie ze stali HSS lub HSSE 5%.

Wiertła te idealnie sprawdzają się w obróbce stali stopowych i niestopowych, staliwie oraz metalach kolorowych. Występują także wiertła do metalu ze stali szybkotnącej kobaltowej HSSE (zawartość kobaltu 5%). Kobalt powoduje utwardzenie stali i ułatwia pracę w trudnoobrabialnych powierzchniach. Dzięki temu możemy pracować w twardych i ulepszanych cieplnie materiałach oraz stali wysokostopowej i nierdzewnej.

Zastosowanie wierteł długich walcowych

Wiertła długie NWKb są wiertłami krętymi, czyli najbardziej powszechnymi. Oferowane przez nas wiertła są jednolite - w całości wykonane ze stali HSS. Posiadają one wydłużoną część roboczą oraz długość całkowitą. Krawędź skrawająca posiada kąt wierzchołkowy 118 stopni. Dzięki temu możemy wykonywać otwory tam, gdzie standardowe wiertło jest już zbyt krótkie. Można je stosować zarówno do wykonania otworów przelotowych, jak i nieprzelotowych. Szeroka gama rozmiarów od 1,1 do 20 mm sprawia, że znajdują one zastosowanie zarówno dla klientów indywidualnych jak i zakładów przemysłowych. Wiertło długie do metalu z chwytem okrągłym (walcowym) idealnie sprawdza się zarówno przy zwykłych ręcznych wiertarkach, jak i wiertarkach pionowych, frezarkach, tokarkach, a także w nowoczesnych obrabiarkach CNC. Wiertła do metalu są odporne na uszkodzenia mechaniczne, także na złamania oraz wysoką i niską temperaturę. Możliwe jest wiercenie otworów w bardzo ciężkich warunkach (nawet w wysokiej temperaturze do 600 stopni C).  Są również bardzo trwałe. Dzięki temu wykonają każdą pracę i nie będą się zbyt szybko zużywały.

Co sprawdzić przed zakupem długich wierteł?

Przed zakupem każdego długiego wiertła do metalu należy się upewnić co do rodzaju jego mocowania w posiadanym przez nas urządzeniu. Jeżeli uchwyt wiertarski posiada zbyt mały zakres to nie uda się zamocować wiertła o większej średnicy chwytowej. Wówczas potrzebna jest wymiana na uchwyt wiertarski samozaciskowy lub kluczykowy w którym znajduje się otwór o wymaganej średnicy chwytowej danego wiertła do metalu.

Sprawdź również pogłębiacze stożkowe do wykończenia w wywierconego otworu.

Zwiń