Fanar Frezy VHM 

Firma Fanar jest z jednym wiodących producentów narzędzi skrawających do obróbki metali. Oferowane narzędzia charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i trwałością, dlatego z powodzeniem znajdują zastosowanie niemalże na całym świecie.

Fanar Frezy VHM w całości wykonane zostały z węglików spiekanych, dzięki czemu mogą służyć do obróbki różnego rodzaju materiałów.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów

. Zastosowanie tego materiału do produkcji narzędzi do obróbki skrawaniem pozwala na wielokrotne zwiększenie prędkości skrawania. Węgliki spiekane wytwarzane są poprzez spiekanie węglików metali trudno topliwych takich jak: wolfram lub tytan z metalami wiążącymi (najczęściej jest to kobalt, czasami nikiel lub wanad). Do określenia narzędzi wykonanych w całości z węglików spiekanych stosowany jest skrót VHM (z niemieckiego Vollhartmetall) inaczej frezy węglikowe.

Dzięki specjalnie dostosowanej geometrii ostrza, frezy VHM FANAR gwarantują wysoką wydajność obróbki, trwałość i odporność na uszkodzenia. Te walory wpływają na dłuższy okres użytkowania oraz obniżenie kosztów obróbki. 

Zwiń