Wiertła Rurowe 

Wiertła rurowe, zwane także wiertłami trepanacyjnymi lub koronowymi wykorzystywane  są do wykonywania (frezowania) otworów o dużych średnicach poprzez skrawanie materiału przedmiotu obrabianego jedynie na obwodzie wykonywanego otworu.

Wielkość
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 45 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 45 elementów

.

Wiertła trepanacyjne do metalu

Dzięki takiemu sposobowi obróbki cały proces jest znacznie bardziej wydajny, ze względu na mniejszą ilość powstających wiórów, a „resztka materiału”, który powstał może być wykorzystany jako pełnowartościowy materiał. Dodatkowo istotną zaletą wierteł rurowych jest czas wiercenia – jest znacznie krótszy, stanowi ok. 30-40% czasu wiercenia wiertłem standardowym.
Wiertła koronowe mają kształt rury do wierceń głębokich lub płytkich z ostrzami rozmieszczonymi na obwodzie krawędzi części roboczej. Ostrza najczęściej wykonywane są z wysokiej jakości stali szybkotnącej HSS. Narzędzia wykonywane są z chwytem metrycznym Fi 3/4 cala czyli 19,05 mm (mocowanie w specjalnym uchwycie przejście na stożek Morse’a lub bezpośrednio w tulei zaciskowej). Wiertła rurowe, w przypadku zużycia, nadają się do regeneracji i ponownego ostrzenia. Wiertła trepanacyjne znajdujące się w naszej ofercie są produkcji polskiej.

Zwiń