×
Responsive layout
navigate_next
keyboard_backspace
navigate_next
keyboard_backspace
navigate_next
keyboard_backspace
Narzynka M8 HSS - Narzynka metryczna Cztool - Artykuły Techniczne
search
  • Narzynka M8 HSS - Narzynka metryczna Cztool - Artykuły Techniczne
  • Narzynka M8 HSS - Narzynka metryczna Cztool - Artykuły Techniczne - zdjęcie 1

Narzynka M8 HSS DIN 22 568 Cztool

Bucovice Bucovice
2789
14,50 zł brutto

Cena netto: 14,50 zł

w magazynie > 10 szt.
Wysyłamy w 24h
w magazynie > 10 szt.

Wysyłamy w 24h

Zadzwoń i zamów: (44) 755-04-05

Opis

Narzynka M8 HSS - Narzynka metryczna Cztool

Dane techniczne narzynki M8

- nacinany gwint d1 - M8

- skok gwintu P - 1,25 mm,

- średnica zewnętrzna d2 - 25 mm,

- grubość h1 - 9 mm,

- ilość otworów wiórowych - 4,

- wymagana średnica wałka - 7,86 mm.

Narzynka M8 do gwintowania ręcznego i maszynowego

Narzynka M8 x1,25 HSS do gwintowania, metryczna maszynowa okrągła to narzędzie wieloostrzowe przeznaczone do nacinania gwintów zewnętrznych. Jest to narzynka M8 jednolita co oznacza że wykonuje gwint za jednym przejściem, po niecałych 2 zwojach a dokładnie 1,75 P wykonywany jest już pełny gwint w tolerancji 6g. Zasada pracy narzynki polega na nakręcani jej (tak jak nakrętki na śrubę) podczas którego ostrza narzynki nacinają gwint. Narzędzie zostało wykonane z wysoko gatunkowej stali szybkotnące SW7M z rodziny HSS. Możliwe zastosowanie narzynki zarówno przy obróbce ręcznej jak i maszynowej. Ważną kwestią przy wykonywaniu ręcznie gwintów jest używanie oprawek do narzynek, dzięki którym zapewnia się odpowiednie wykonanie gwintu oraz można uniknąć uszkodzenia narzynki. Konstrukcja narzynek. Narzynki posiadają otwory wiórowe które mają za zadanie odprowadzić nacięty materiał, w zależności od wielkości narzynki może ich być zazwyczaj od 3-6 otworów. W części roboczej narzynki wyróżnia się części skrawające (istnieją na obu częściach części roboczej) oraz część prowadzącą znajdującą się w środku części roboczej.
Narzynka M8 okrągła zgodna z normą wymiarową DIN 22 568. Jest to narzędzie wieloostrzowe dedykowane do nacinania zewnętrznych gwintów metrycznych zwykłych. Producentem narzynki jest znana na całym świecie czeska firma Cztool Bucovice. Marka ta jest zaliczana do najlepszych producentów narzędzi skrawających w Europie. Ceniona przez fachowców niemalże wszystkich gałęzi przemysłu.
Oferowane w naszym sklepie okrągłe narzynki do nacinania gwintów metrycznych zwykłych nadają się do gwintowania ręcznego i maszynowego. Można je stosować do różnych typów obrabiarek mechanicznych, również sterowanych komputerowo. Są to narzynki jednolite, co oznacza że wykonuje pełny gwint za jednym przejściem, po niecałych 2 zwojach a dokładnie 1,75 P. Gwint wykonywany jest w tolerancji 6g.
Zasada pracy narzynki polega na nakręcani jej (tak jak nakrętki na śrubę) podczas którego ostrza narzynki nacinają gwint. Narzynki znajdujące się w ofercie naszego sklepu zostały w całości wykonane ze specjalistycznej wysokostopowej, wysokogatunkowej stali SW7M z rodziny HSS. Jest to wyjątkowa stal narzędziowa odznaczająca się ponadprzeciętnymi właściwościami technicznymi. Narzynki ze stali HSS są bardzo twarde i trwałe. Wyróżniają się zdecydowanie większą wytrzymałością na ciężkie warunki skrawania, co pozwala na gwintowanie z bardzo dużą prędkością, podczas której powstaje wysoka temperatura sięgająca nawet 600 stopni C. Ponadto ostrza narzynek są twarde i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak złamania, pęknięcia, wykruszenia, wyłamania, a nawet stępienie. Te właściwości umożliwiają realizowanie obróbki wysokowydajnej nawet w trudnych warunkach. Ponadto wysoka jakość i wytrzymałość narzynek zwiększa jakość nacinanych gwintów i wpływa lepsze wykorzystanie posiadanych stanowisk pracy. Dzięki wysokim właściwościom narzynek rośnie również komfort pracy.
Narzynki M8 metryczne nadają się do gwintów zewnętrznych nacinanych ręcznie i maszynowo. Ważną kwestią przy wykonywaniu ręcznie gwintów jest używanie oprawek do narzynek, dzięki którym zapewnia się odpowiednie wykonanie gwintu oraz można uniknąć uszkodzenia narzynki. Narzynki posiadają otwory wiórowe które mają za zadanie odprowadzić nacięty materiał, w zależności od wielkości narzynki może ich być zazwyczaj od 3-6 otworów. W części roboczej narzynki wyróżnia się części skrawające (istnieją na obu częściach części roboczej) oraz część prowadzącą znajdującą się w środku części roboczej.
Wszystkie narzynki znajdujące się w ofercie naszego sklepu wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania. Ich zaletą jest również bardzo atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Ich jakość wpływa na komfort pracy, co jest cenione zarówno przez fachowców małych warsztatów jak i dużych zakładów przemysłowych realizujących obróbkę jednostkową i wieloseryjną.

Czytaj dalej

POWIĄZANE PRODUKTY

Oprawka do Narzynek 38X14

kod produktu: 393848 w magazynie > 10 szt.

24,00 zł brutto

24,00 zł netto

Opinie klientów (1)

Błażej
2019-07-09

Polecam narzynki tego producenta, jakość taka sama jak polskich. Bardzo wydajne ostrza i duża odporność na uszkodzenia

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze

Dodaj opinię

Dodaj opinię o produkcie

Narzynka M8 HSS DIN 22 568 Cztool

Narzynka M8 HSS DIN 22 568 Cztool

Dostawa

Wszystkie zamówienia realizujemy firmą kurierską GLS. W przypadku zamówień przekraczających 369 zł brutto przesyłka jest Darmowa

Kurier GLS Przelew24 / Przedpłata 14,76 zł brutto Czas realizacji 1 dzień roboczy
Kurier GLS Pobranie 17,26 zł brutto Czas realizacji 1 dzień roboczy