×
Narzynka M16 HSS - Narzynka metryczna - Artykuły Techniczne
search
  • Narzynka M16 HSS - Narzynka metryczna - Artykuły Techniczne
  • Narzynka M16 HSS - Narzynka metryczna - Artykuły Techniczne - zdjęcie 1

Narzynka M16 HSS DIN 22 568 Cztool

Bucovice Bucovice
608884
43,00 zł netto

Cenna brutto: 43,00 zł

w magazynie
Wysyłamy w 24h

Zadzwoń i zamów: (44) 755-04-05

Opis

Narzynka M16 HSS - Narzynka metryczna

Dane techniczne narzynki M16

- nacinany gwint d1 - M16

- skok gwintu P - 2 mm,

- średnica zewnętrzna d2 - 45 mm,

- grubość h1 - 18 mm,

- ilość otworów wiórowych - 5,

- wymagana średnica wałka - 15,82 mm.


Narzynka M16 do gwintowania ręcznego i maszynowego

Nowoczesna narzynka M16 x2 HSS do gwintowania, metryczna, typ NHMa, o średnicy nominalnej M16, wykonana zgodnie normą wymiarową DIN 22568. Jest to produkt polski, odznaczający się wysoką jakością wykonania. Narzynka M16 nadaje się do gwintowania ręcznego i maszynowego. Klasa tolerancji wynosi 6g, a całkowite wykonanie gwintu odbywa się już w pierwszym przejściu narzynki. Narzynki metryczne znajdujące się w ofercie naszego sklepu nadają się do obróbki amatorskiej i przemysłowej. Wyprodukowane są z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS (High Speed Steel). Jest to stal narzędziowa odznaczająca się zwiększonymi parametrami skrawającymi. Przede wszystkim narzynki HSS są bardziej twarde i trwałe, a także bardziej wytrzymałe na ciężkie warunki skrawania. Odznaczają się także większą twardością i trwałością. Można je stosować do obróbki materiałów klasy P1.2 – P1.3. Są to stale niestopowe (węglowe), stale automatowe, metale, metale kolorowe, mosiądz, brąz i inne.

Wysokiej jakości okrągła narzynka przeznaczona do nacinania gwintów zwykłych metrycznych o średnicy M16. Jest to narzynka wykonana zgodnie z normą wymiarową DIN 22 568 zalecana do skrawania dokładnego i wysokowydajnego.
Skok nacinanego gwintu wynosi 2 mm, średnica zewnętrzna d2 wynosi 45 mm, a grubość h1 wynosi 18 mm. Ilość otworów wiórowych - 5, a wymagana średnica wałka to 15,82 mm.
Do prawidłowego zastosowania narzynki potrzebujemy oprawki do narzynek – w przypadku gwintowania ręcznego bądź oprawki do narzynek tokarskiej. Sam proces gwintowania gwintu zewnętrznego M16 przebiega bardzo prosto. Posiadaną narzynkę M16 nakręcamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara na pręt, a po około dwóch pełnych obrotach cofamy narzynkę w celu złamania wióra i dalej nakręcamy narzynkę na pręt. Czynność łamania wióra powtarzamy w zależności od oporu jaki stawia proces gwintowania.
W naszym sklepie oferujemy Państwu wysokiej jakości narzynki M16 metryczne NHMa o średnicy wyprodukowane zostały przez znaną i ceniona na całym świecie czeską firmę Cztool. Jest to firma znana z wysokiej jakości produkowanych narzędzi, której produkty znajdują zastosowanie niemalże we wszystkich gałęziach przemysłu ba całym świecie.
Narzynki metryczne M16 oferowane Państwu w naszym sklepie są wykonane zgodnie z normą wymiarową DIN 22 568. Klasa tolerancji wykonanych gwintów wynosi 6g.
Polecane Państwu narzynki metryczne zwykłe NHMa o średnicy nominalnej M16 odznaczają się wysoką jakością wykonania. Narzynki nadają się do gwintowania ręcznego i maszynowego. Nacięcie gwintu odbywa się już w pierwszym przejściu narzynki. Narzynki metryczne znajdujące się w ofercie naszego sklepu nadają się do obróbki amatorskiej i przemysłowej. Można je stosować zarówno w małych warsztatach jak i dużych zakładach przemysłowych realizujących obróbkę (produkcję) małoseryjną i wieloseryjną.
Wszystkie narzynki metryczne zwykłe M16 znajdujące się w naszym sklepie wyprodukowane są z wysokogatunkowej stali szybkotnącej HSS (High Speed Steel). Jest to stal narzędziowa odznaczająca się ponadprzeciętnymi właściwościami technicznymi.
Narzynki M16 HSS (High Speed Steel) są bardzo twarde i trwałe. Wysokie parametry skrawające narzędzi umożliwiają większą wytrzymałość narzynek na ciężkie warunki skrawania. Ponadto narzynki odznaczają się także większą twardością i trwałością. Można je stosować do obróbki materiałów klasy P1.2 – P1.3. Wśród tych materiałów znajdują się między innymi stale niestopowe (węglowe), stale automatowe, metale, metale kolorowe, stopy metali (mosiądz, brąz), staliwo, żeliwa i termoutwardzalne tworzywa sztuczne.
Oferowane przez nas narzynki M16 metryczne wyprodukowane są z myślą o bardzo wymagających klientach, ceniących nie tylko jakość narzędzi, ale przede wszystkim ich wysoka wytrzymałość na trudne warunki skrawania. Nasze narzynki pozwalają na skrawanie twardych materiałów nawet z dużą prędkością i powstałą w tym czasie wysoką temperaturą sięgającą nawet do 600 stopni C.

Czytaj dalej

POWIĄZANE PRODUKTY

Dostawa

Wszystkie zamówienia realizujemy firmą kurierską GLS. W przypadku zamówień przekraczających 300 zł netto przesyłka jest Darmowa

Kurier GLS Przelew24 / Przedpłata 12,0 zł netto Czas realizacji 1 dzień roboczy
Kurier GLS Pobranie 14,0 zł netto Czas realizacji 1 dzień roboczy