Płytki do Wierteł Piórkowych 

Wiertła piórkowe używane są w procesie obróbki drewna. Część robocza jest nieco spłaszczona i posiada dwie proste krawędzie skrawające. Zdarza się, iż niektóre rodzaje wierteł piórkowych posiadają dodatkowe wzdłużne ostrza (zęby) na końcach głównej krawędzi skrawającej.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 22 elementów

. Mają ona za zadanie zapobiegać strzępieniu krawędzi otworu poprzez wcześniejsze odcinanie skrawanego materiału. Średnice wierteł piórkowych mieszczą się w granicach od 6mm do 50mm. Wykonuje się je ze stali narzędziowych. Chwyt ma najczęściej postać sześciokąta, w celu pewnego zamocowania w uchwycie. Wiertła piórkowe stosuje się także do wiercenia otworów w szkle oraz w zegarmistrzostwie do wiercenia otworów o małych średnicach (poniżej 1 mm) w metalu.

Charakterystyka płytek do wierteł piórkowych: zakres wiercenia: 28mm do 128mm, wykonane ze stali szybkotnącej (HSS), hartowane, szlifowane ze wszystkich stron, płytki nadają się do obróbki stali, żeliwa i innych materiałów, ze względu na optymalną, znormalizowaną geometrię ostrzy. Posiadają również gwarancję optymalnych parametrów skrawania oraz krótkiego wióru, dzięki odpowiedniej geometrii ostrzy płytek, przy wykorzystaniu łamaczy i zwijaczy wiórów

Zwiń